Memonik

je hmatová spoločenská hra

ktorú môžu hrať vidiaci i nevidiaci ľudia

VIDEO
Ocenený design

MEMONIK vám učaruje

Svojim zameraním je Memonik unikátna spoločenská hra. Ide o hmatové pexeso, ktoré môžu hrať rovnako a plnohodnotne vidiaci i nevidiaci, ľudia hovoriaci rôznou rečou, či seniori spoločne s deťmi. Memonik sa dá použiť aj ako senzorická či výchovná pomôcka (napríklad pri Montessori výchove). O univerzálnom charaktere Memoniku svedčia nielen ocenenia od odborných porôt, ale aj bežných ľudí. Tento výnimočný koncept bol ocenený cenami za dizajn u nás a v ČR - Národnou cenou za dizajn a českou cenou Talent dizajnu.

Povedie vás k vnímavosti

Pravidlá hry sú veľmi jednoduché a univerzálne.Hracie pole tvorí 36 mištičiek s 18 rôznymi materiálmi, ktoré bežne nájdete aj vo svojej domácnosti, ako korok, koberec, drevo, ale aj šmirgeľ, či silikón. Cieľom je len pomocou hmatu nájsť čo najviac rovnakých párov. Hranie Memoniku je zakaždým plné nových, originálnych pocitov a skúseností, i keď bude od vás vyžadovať aj istú dávku trpezlivosti. Každá nová partia Memoniku je neopakovateľná a zábavná.

Bude vás nabádať komunikovať

Je to hra, ktorá dokáže stmeliť celú rodinu. MEMONIK môžu hrať ľudia rôznej vekovej kategórie: tí mladší, študenti a ich rodičia alebo ľudia v seniorskom veku, ktorí si chcú udržiavať svoje mentálne zdravie. S Memonikom poľahky zmeníte aj bežnú oslavu či večer na zábavný a zaujímavý zážitok! Sami vieme už o dvoch skutočných pároch, ktorí sa spoznali a stali partnermi práve pri hraní Memoniku.:)

Prekoná bariéry

Vedeli ste, že podľa WHO približne 1,5% svetovej populácie, čo je viac ako 100 miliónov ľudí, tvoria nevidiaci? A pritom títo ľudia majú častokrát veľmi obmedzený prístup k plnohodnotným hrám pre seba a svoje deti.Zistili sme, že na trhu so stolovými a spoločenskými hrami sa nachádza len veľmi málo hier, ktoré by mohli hrať spoločne a bez rozdielov vidiaci aj nevidiaci. Ale aj keď prvotnou motiváciou bolo vytvoriť spoločenskú hru pre nevidiacich, ukázalo sa, že Memonik je rovnako vhodný aj pre nás, vidiacich ľudí.