Čo je nové

Sme vo finále Via Bona Slovakia!

Sme nesmierne hrdí na to, že náš projekt Memonik sa radí medzi tie najlepšie a najinšipratívnejšie projekty uplynulého roku. V utorok 10.4.2018 Nadácia Pontis ocení najinšpiratívnejšie príklady zodpovedného podnikania cenou Via Bona 2017 a my pri tom nebudeme chýbať! Zatiaľ sa naša firma Niche ani vo veľkej konkurencii vôbec nestratila, keďže v rámci kategórie Sociálne inovácie ocenenia sme postúpili do najužšieho, trojčlenného finálového výberu.

 

Odovzdanie prebehne v živom prenose RTVS zo Starej Tržnice v Bratislave. Držte nám palce! A my dúfame, že myšlienka spoločensky zodpovedného dizajnu, ktorý sa cez Memonik snažíme napĺňať, dostatočne zaujala aj finálovú porotu.


| 12.02.2018

Krstili sme Memonik

Štvrtok, 16.marca 2017 o 19,00 hodine, sa oficiálne (znovu)narodila slovenská spoločenská hra Memonik - rozmery má 26,6 x 26,6 cm a váži 1kg. Kto je naším fanúšikom, iste už vie, že išlo skôr o symbolický krst. Ale vychutnali sme si ho a užili spolu s úžasnými ľuďmi, ktorí ku zrodu hry prispeli svojou podporou a časom. Ako to už pri poriadnom krste býva, nezaobišlo sa to bez krstných rodičov. Naším krstným otcom sa stal Michal Kosiba, ktorý Nikolete ako autorke Memoniku  ešte počas štúdia na vysokej škole pomohol zhotoviť prvý prototyp a to úplne nezištne, v dobrej viere v zaujímavý produkt. Krstnou mamou Memoniku sa stala Adriana Smolinská Ballová z nadácie Volkswagen. Aj vďaka jej snahe nadácia Volkswagen finančne podporila Memonik pri výrobe tejto novej edície. Všetkým podporovateľom a fanúšikom ďakujeme!

A pýtate sa čím sa krstilo? Predsa memonikovskými materiálmi, ako inak :)


| 16.03.2017

Radi pomáhame dvakrát

V Memonik tíme sa vždy snažíme o to, aby naša práca mala aj nejakú pridanú spoločenskú hodnotu. Preto sme do výroby zapojili aj chránenú dielňu Srdcerváči, aby nám aj oni pomohli dostať sa čo najskôr do vytúženého cieľa a potešiť všetkých fanúšikov Memoniku novou hrou.

Ako môžete aj na fotke vidieť, ich práca dokáže poriadne chytiť za srdce.:) A tak aj vďaka odhodlaným Srdcerváčom budete mať doma Memoniky s krásnymi ručne vlepenými materiálmi. Prisľúbenú máme od nich už aj pomoc pri kompletizácii a balení hier.

S Memonikom sa teda budeme snažiť aj naďalej pomáhať dvakrát - raz prostredníctvom samotnej hry, ktorú chápeme ako nástroj pre lepšiu integráciu znevýhodnených skupín a druhý krát cez alternatívne spôsoby, ako hru vyrábať, prezentovať a šíriť.


| 22.06.2017